Trudne decyzje i ich skutki

Jedną z kluczowych kompetencji lidera jest umiejętność podejmowania decyzji. Na temat mechanizmów wpływających na skuteczność dokonywania właściwych wyborów napisano już wiele, lecz mimo to nadal nie ma sposobu na unikanie dylematów i gwarancję nieomylności.

Błędy poznawcze czy nieuświadomione motywacje wpływają na jakość podejmowanych decyzji – szczególnie gdy ważą się sprawy istotne, a skutki liczone są w wielkich kwotach. Większość typowych decyzji biznesowych da się sprowadzić do oceny wartości poszczególnych wariantów – wybierając rozwiązanie dające największy zwrot z jego wdrożenia. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy trzeba wybierać między rozwiązaniami równoważnymi, gdzie wybór dokonuje się miedzy tym co dobre i dobre lub złe i złe. Te trudne decyzje to momenty, które definiują lidera i budują jego tożsamość.


Przeczytaj całość tego artykułu na stronie: http://www.miesiecznik-benefit.pl/index.php?wiad=1704

Śledź mnie na

biuro@robertjasinski.pl

Polityka prywatności

Korzystam z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z moją polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.