Przywództwo jest proste, tylko nie jest łatwe

W tym zdaniu zawiera się paradoks dotyczący przewrotnej natury sztuki liderskiej. Chociaż intuicyjnie wszyscy wiemy, co trzeba robić i kim należy być, aby efektywnie zarządzać zespołem, w codziennych działaniach czasem trudno nam wdrażać pożądane wzorce.

Korzysta na tym cała masa doradców i konsultantów, którzy w pięknych słowach zawsze gotowi są wesprzeć nas w działaniu i opowiedzieć o tym, jak może być wspaniale, jeśli tylko wykorzystamy ich innowacyjną metodę i poznamy najnowszy patent na zarządzanie… A jeśli nawet nie zdecydujemy się na fachową pomoc, zawsze do dyspozycji mamy szeroki wybór książek i czasopism, które znów mogą nas wprowadzić w zakłopotanie, bo okazuje się, że w innych organizacjach – nawet tutaj, w Polsce – ktoś potrafi robić to doskonale i wykazywać modelowe, wręcz idealne przywództwo.


Przeczytaj całość tego artykułu na stronie: http://www.miesiecznik-benefit.pl/index.php?wiad=1471

Śledź mnie na

biuro@robertjasinski.pl

Polityka prywatności

Korzystam z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z moją polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.