O złej kulturze sukcesu i tego skutkach

Świat uwielbia zwycięzców, a przegranych się wstydzi. Podziwiamy tych, którym się udało, a o milionach przeciętnych lub przegranych nie chcemy pamiętać.

To zupełnie naturalne zjawisko jest jednym z podstawowych czynników kształtujących świadomość społeczną i nikt specjalnie się temu nie dziwi. W biznesie jednak bezmyślny kult sukcesu pociąga za sobą wiele niebezpieczeństw, których każdy efektywny lider musi być świadomy. To jak postępujesz ze zwycięstwami i porażkami, ma ogromny wpływ na postawy współpracowników oraz jakość ich działania. Pierwszym z zagrożeń złej kultury sukcesu jest presja psychologiczna wynikająca z przesadnie silnej orientacji na osiągnięcia. Kiedy koncentrujemy się tylko na najlepszych wynikach/pracownikach, możemy stworzyć klimat pracy, w którym osoby niezajmujące pierwszych miejsc w rankingu będą czuć się niedoceniane i zbędne. Wszyscy nie mogą być pierwsi.


Przeczytaj całość tego artykułu na stronie: http://www.miesiecznik-benefit.pl/index.php?wiad=1436

Śledź mnie na

biuro@robertjasinski.pl

Polityka prywatności

Korzystam z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z moją polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.