O przesadnej pewności siebie i dumie

Zdrowe poczucie własnej wartości to fundament skuteczności lidera. Ten oparty na samoświadomości stan psychiczny staje się wtedy zapleczem optymalnych decyzji i podstawą zdrowych relacji z innymi. Niestety nie jest to zjawisko powszechne, bo skuteczność biznesowa nie zawsze idzie w parze z rozwojem osobowości. Skutki deficytów na tym polu mogą być jednak bardzo bolesne, dlatego warto się przez moment przy tym zjawisku zatrzymać.

O samoświadomości pisałem już w wielu poprzednich artykułach dostępnych w archiwum miesięcznika „Benefit”. To na niej możemy budować właściwą samoocenę, która im bardziej ugruntowana i pewna, tym w większym stopniu uniezależniająca – od opinii innych i zewnętrznych okoliczności. Ta niezależność pozwala liderom realizować świadomie stawiane cele bez ulegania manipulacji stosowanej w rozmaitych grach i gierkach, znanych pod wspólnym tytułem – „kto tu jest naprawdę ważny”. Samych gierek być może nie wyeliminuje, bo korporacyjne środowisko pełne jest napędzanych egocentryzmem osobników, ale da z pewnością przewagę i z rozgrywanego uczyni nas wytrawnym graczem.


Przeczytaj całość tego artykułu na stronie: http://www.miesiecznik-benefit.pl/index.php?wiad=1840

Śledź mnie na

biuro@robertjasinski.pl

Polityka prywatności

Korzystam z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z moją polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.