Obudź w sobie lidera

Przywództwo kojarzy nam się głównie z biznesem, jednak fundamentalne zasady sztuki liderskiej mogą być również użyteczne dla każdego, kto chciałby bardziej świadomie kierować swoim życiem i osiągać ponadprzeciętne rezultaty.

Jak budować siłę osobistą? Jak przejąć kontrolę nad swoimi sposobami działania? Jak skutecznie wpływać na otoczenie?


Odpowiedzią na te pytania jest koncepcja świadomego przywództwa osobistego, oparta na siedmiu filarach budujących postawę człowieka, który niezależnie od zajmowanego stanowiska, roli życiowej, wykonywanego zawodu czy statusu materialnego może przejąć kontrolę nad własnym losem i nadać mu sens. Świadome przywództwo osobiste to również sposób na skupianie innych wokół siebie i zarażanie ich entuzjazmem wobec naszych celów.

Model ten powstał w efekcie współpracy i rozmów z wieloma ludźmi sukcesu – przedsiębiorcami, menedżerami i gwiazdami polskiego show biznesu – oraz na podstawie własnych życiowych doświadczeń autora. To propozycja i inspiracja, z której każdy może wybrać to, co zechce, i obudzić w sobie lidera!

Rekomendacje

Z przedmowy do książki: …Niniejsze dzieło przekonuje nie tylko odwagą rewolucyjnego spojrzenia, ale i wiedzą bazową, z historii zaczerpniętą. Robert sprawnie, przypomina nam mądrości min. Napoleona, o tym: że każdy żołnierz francuskiej armii nosi w plecaku buławę generalską, by w odpowiednich okolicznościach być w stanie poprowadzić kompanów do zwycięstwa. Z drugiej strony dodaje zacny komentarz do rzeczywistości, innego myśliciela: jeśli nie możesz zmienić rzeczy, zmień sposób patrzenia na rzeczy, a rzeczy same się zmienią. Chętnie nazwałbym tę książkę „Nową kombinacją o przywództwie Jasińskiego” gdyż wersji tegoż zagadnienia jest na świecie tyleż samo, ilu uczestników tej gry. Gry w lidera. Dlaczego gra? Na rynku wydawniczym, mamy wysyp publikacji o „tej grze” a mi przypadło w udziale ocenić jedno dzieło Roberta, więc zachęcę Państwa w te słowy: osoby piszące i prowadząc szkolenia z tego tematu dzielę na dwie grupy – zawodników i kibiców. Kibice stanowią o większości publikacji. Ta książka jest dziełem zawodnika. Zatem dalszych rekomendacji i uzasadnień już nie wymaga…

Robert Krool – fundator i prezes zarządu Fundacji LifeSkills; mentor i diagnostyk rozwojowy

Niniejsza książka mogłaby również nosić tytuł „Nie daj zasnąć liderowi w sobie”. Przywództwo nie jest, w przeciwieństwie do jazdy na rowerze, umiejętnością, której się nigdy nie zapomina. Współczesne tempo zmian świata i biznesu wymusza często na menedżerach ciągłe zmiany własnych metod działania i postaw tak, że często zapominamy o źródłach sukcesu.
Cieszę się, że ta książka mi o tym przypomniała.

Tomasz Gerszberg – Senior Vice President Technology Strategy, Governance & Programs at Deutsche Telekom

Chyba każdy z nas marzył o tym, aby kiedyś napisać książkę. Lektura „Obudź w sobie lidera” Roberta Jasińskiego stwarza taką możliwość czytelnikowi. Autor przeprowadza nas przez arkana budowania osobistego przywództwa jednocześnie zapraszając do głębokiej osobistej refleksji. Wszystkie omawiane obszary, mające bezpośredni wpływ na efektywność naszego przywództwa, kończą się podsumowaniem i zachęcają do poszukiwania własnych odpowiedzi. W ten sposób pozycja ta staje się książką o Tobie i Twojej roli lidera. Robert Jasiński zadbał o to, aby jego wskazówki dotykały sedna tematu, ale były podane w sposób subtelny i niewymuszony. Daje ogromną przestrzeń do przemyśleń jak zadbać o to, aby stać się ciekawą ofertą dla otoczenia, a przez to wywierać określony wpływ. Gorąco polecam.

Beata Paluchowska – Dyrektor ds. Personalnych AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o.

Książkę „Obudź w sobie lidera” mogę zarekomendować każdemu, kto chce mądrzej i świadomiej żyć. Nazwałbym ją nawet podstawą poszukiwania osobistej filozofii. Samoświadomość, uczciwość wobec samego siebie to tematy, które w codziennym życiu umykają… a tymczasem to one są kluczem do dobrego życia. Niezależnie od tego czy jesteś menedżerem, artystą, pracownikiem fabryki czy przedsiębiorcą powinieneś przeczytać tę książkę, bo masz w sobie potencjał lidera i możesz osiągnąć więcej! Bardzo pozytywny przekaz!

Andrzej Krzywy – lider zespołu De Mono

Śledź mnie na

biuro@robertjasinski.pl

Polityka prywatności

Korzystam z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z moją polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach swojej przeglądarki.